Müşteri Hizmetleri 
back arrow GERİ
title image

LAGOM: Ne az, ne çok. Tam kararında.


Lagom, İsveççe’de “orta” anlamına geliyor.  Lagom felsefesi ise “Ne az, ne çok… Tam kararında” kavramını benimsiyor.

Bu felsefeyi benimseyen insanlar, ihtiyaç duyulandan fazlasını tüketmemeye en önemlisi de sevdikleri şeylerden de kendilerini mahrum bırakmamaya özen gösteriyorlar.

“Abartılı yaşamdan uzak, küçük şeylerden mutlu olabilen, dengeli bir yaşam tarzı.”

1600’lü yıllara dayanan bir yaşam biçimi olan Lagom felsefesi, İsveç’te ortaya çıkmıştır. O dönemlerde Batı Avrupa’da oluşan gıda krizlerinden etkilenen İsveç halkı kralın emri ile daha tasarruflu bir yaşama geçiyor. Ülkedeki tarım ürünü gıdaların tek bir yerde toplanması ve tüm halka eşit ve dengeli dağıtılmaya başlanması ile zamanla İsveç halkı bu şekilde minimal bir yaşam tarzını benimsiyor ve ortaya Lagom felsefesi çıkıyor.

plus detay

Sürdürülebilir bir yaşam.

Lagom yaşam felsefesinde sürdürülebilir bir yaşam tarzını benimsemek çok önemli. Doğaya sahip çıkan, ilhamını ondan alan, yeşile değer veren bir bakış açısına sahip olmak…

Bolca bitkiye yer verip, gereksizden ve aşırıdan uzak durduğunuz bir yaşam alanı, size daha huzurlu bir hayat sunacak.

 

Ve en önemlisi…

Tüm bunları uygularken sizi mutlu eden şeyleri de yapmayı ihmal etmeyin! Tasarruflu bir yaşam demek, sizi mutluluğa ulaştıracak şeylerden vazgeçmek demek değil. Minimal bir hayat sürerken kendi iç dinamiklerini keşfederek bir denge sağlayabilirsiniz. Gereksizden, abartıdan uzak durmak, sizin için bu dengeyi kendiliğinden sağlayacaktır.


LYKKE: Mutluluk!


Lykke Danca’da “mutluluk” anlamına geliyor.

Hayatta hepimizin ortak noktası mutlu bir yaşam sürdürebilmek. Bunu sağlayabilmek adına kararlar alıyor ve kendimize yöntemler belirliyoruz. Bu bir hobi edinmek, bir evcil hayvan sahiplenmek, bitki yetiştirmek ya da dünyayı gezmek olabilir…

Lykke, tam olarak buna odaklanan bir felsefe. Bizi kendimizi keşfetmeye, bireysel farkındalığımızı artırmaya yönlendiriyor.

Denge bu felsefede en önemli kavram. Yaşamınızda dengeyi yakalamak çok kritik. Bunu sağlamanın en başında “ev” geliyor. Evinizdeki tüm bireylerle bir arada mutlu hatıralar biriktirebileceğiniz bir alan oluşturmak çok kıymetli. Bu alanda modern dünyadan, teknolojiden uzak, cep telefonsuz, televizyonsuz vakit geçirmek, birbirinizle veya kendiniz ile güçlü bir iletişim kurabilmek, bireysel farkındalığınızı artırmak çok önemli.

İç huzurunu yakala!

Lykke felsefesi evinizin psikolojik ve sosyal ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek şekilde tasarlanmasını destekliyor. Kendi iç huzurunuzu yakalamanızı, evinizdeki eşyalarınızı anlamlandırmanızı hedefliyor.

Bu yolda evinizi dekore ederken doğal malzeme kullanımını ön plana çıkarıyor.


plus detay

Lykke’de Ahşap

Lykke felsefesinde minimallik ve sadelik ön plana çıkıyor.

Ahşap ile evinize doğallık katarken, aynı zamanda sade ve minimal bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Ahşap yaşayan, doğal bir malzemedir, bu sayede yaşadıkça değişecek, güzelleşecek, sizin için daha anlamlı bir obje haline gelecektir. Doğal olan her zaman daha samimidir. Bağ kurmak daha kolay ve keyifli olacaktır. Onun sıcaklığını evinize yansıtabilir, rahatlatıcı ve huzurlu bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

plus detay

Lykke’de Mermer

Evinizde tamamen doğal bir görüntü yakalamak istiyorsanız mermer tam size göre!

Ahşap ve mermerin uyumuna yakından bakmaya ne dersiniz? Birbirlerine zıt gibi görünseler de birlikte kullanıldığında tamamlayıcı bir his ve görüntü elde ederek muhteşem bir denge yakalarlar. Bu sayede tasarladığınız bu alan yalnızca bir yaşam alanı olmaktan çıkıp, sizin için sıcacık bir yuva haline gelir.

Lagom ve Lykke…

insan hayatında mutluluğa, huzura odaklanmayı amaçlayan bu yaşam stillerini benimsemek için önce evlerinizden başlayabilirsiniz! Kendinize bu felsefelere uygun bir ev tasarlayabilirsiniz!

Bu felsefelere uygun bir ev tasarlayabileceğiniz bu keşif yolunda sizlere ilham olmayı çok isteriz!


İlgili Ürünlere Göz At

slide image
slide image
slide image
slide image
slide image
slide image
slide image
slide image
slide image
slide image
slide image


İlgili Yazılara Göz At