Müşteri Hizmetleri 
back arrow GERİ
title image
plus detay

Başlangıçta

En basit ifadeyle cam, saydam bir "katı"ya dönüştürülen sıvı kumdur. Cam oluşturmanın kimyasal işlemi, silis kumu olarak da bilinen kuvars kumunun, berrak bir sıvıya eriyene kadar yaklaşık 1700 santigrat derecenin üzerindeki sıcaklıklara ısıtılmasıyla gerçekleştirilir. Kum sıvı hale geldikten sonra soğutulur ve kum, katı ve sıvı arasındaki bir karışım olan amorf katı olarak bilinen bir durumda donmuş bir sıvı gibi davranır. Sonuç, artık opak, sarı renkli kum değil, cam olarak bildiğimiz şeffaf levhadır.

-

Cam, günlük hayatta kullandığımız araç gereçlerle birlikte bir materyal tercihi olarak da çeşitli formlarda dekoratif bir öğenin hammaddesi olabiliyor. Işık için tam veya yarı geçirgen özelliğiyle de aydınlatma tasarımında ise önemli bir rol aldığını söyleyebiliriz.

plus detay
plus detay

Aydınlatma ve cam

Sonsuz olasılıklar, benzersiz tasarımlar ve göz alıcı yüzeyler mükemmel bir şekilde bir araya geliyor.. Cam aydınlatmalar, her bir parçada titiz bir işçilikle cam ustası zanaatkarlar tarafından üretiliyor.

Cam aydınlatma yapımında en sanatsal ve en eski yöntemlerden biri üfleyerek cama şekil vermek, onu inşa etmektir. Teknik olarak bu yöntem, camın sıcak erimiş bölümüne bir üfleme borusu yardımıyla bir miktarlarda hava üflemeyi gerektirir. Sonuç, bir cam ustasının şişirebileceği ve istenen bir şekle getirebileceği uyarlanabilir bir cam kaplama oluşumudur. 

Bu titiz süreç, zanaatkarın üfleme borusunu döndürerek, sıcaklığı yöneterek ve karmaşık şekiller oluşturarak sınırsız bir yaratıcılık sağlar. Üfleme cam yapımındaki sanatsal ve zanaatkar süreç, mükemmel bir aydınlatma ürünü ile taçlanarak sonlanır.Uzman zanaatkarlar tarafından hazırlanan özel tasarım cam aydınlatmalar ile evinizin her alanda çarpıcı bir ambiyans oluşturabilirsiniz. İster zarif bir masa lambasıyla kitap okumak için rahat bir köşe yaratın, ister sarkıtlarla aile yemeklerinizi aydınlatın, ister bir duvar lambasıyla vurgu ve sıcaklık yaratın.

Geleneksel yöntemlerle vücut bulan çağdaş tasarımlar pirinç ve metal detaylar ile zenginleşiyor. Cam aydınlatmalarımızı bir de bu perspektiften incelemeye ne dersiniz?

İlgili Ürünlere Göz At

slide image
slide image
slide image
slide image
slide image
slide image
slide image


İlgili Yazılara Göz At